Istnieje wiele zagrożeń, na które może być narażony twój koń, od kopnięcia przez innego konia po upadek z ogrodzenia. Dlatego ważne jest, aby mieć ubezpieczenie na życie i zdrowie dla konia. Chociaż niektóre firmy sprzedają podobne polisy, jest kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć, kupując ubezpieczenie dla konia. Spójrzmy na tajniki tego niezbędnego pokrycia.

Co to jest ubezpieczenie na życie?

Ubezpieczenie na życie to umowa pomiędzy dwiema stronami: ubezpieczycielem i ubezpieczonym. Ubezpieczyciel zobowiązuje się do wypłacenia określonej kwoty osobie ubezpieczonej, jeśli ta umrze. Głównym celem ubezpieczenia na życie jest pomoc finansowa osobie ubezpieczonej w przypadku utraty bliskiej osoby, czy to w wyniku śmierci, czy inwalidztwa. Istnieją różne rodzaje ubezpieczeń na życie, w tym terminowe i odnawialne, więc należy znaleźć takie, które będzie dla nas najlepsze.

Co to jest ubezpieczenie zdrowotne?

Kiedy szukasz ubezpieczenia konia, zalecamy sprawdzenie kilku różnych firm, aby upewnić się, że otrzymujesz najlepszą cenę

Ubezpieczenie zdrowotne to umowa pomiędzy Tobą, ubezpieczonym, a ubezpieczycielem. Podstawową ideą ubezpieczenia zdrowotnego jest to, że w przypadku nieoczekiwanych wydatków na zdrowie, masz pewną ochronę przed kosztami tych wydatków. Ubezpieczenie zdrowotne może nie pokrywać rachunków za leczenie, ale większość planów ubezpieczeń zdrowotnych pokrywa koszty rutynowej opieki medycznej, takiej jak badania kontrolne i rutynowe leki. Dlaczego potrzebujesz ubezpieczenia zdrowotnego dla swojego konia? Ubezpieczenie konia zapewnia ochronę finansową w przypadku, gdy twój koń zachoruje lub zostanie zraniony (więcej: https://srebroubezpieczenia.pl/ubezpieczenie-na-zycie-i-zdrowie-dla-konia/). Jeśli twój koń zachoruje, jest szansa, że jego zdrowie może się pogorszyć, powodując duże rachunki za leczenie. Wystarczy jedna zła choroba dla twojego konia, aby zgarnąć duży rachunek i postawić cię w trudnej sytuacji. Jeśli twój koń jest ranny, nie chcesz być pozostawiony z wysokim rachunkiem za kosztowną operację i rehabilitację. Jeśli twój koń zostanie zraniony z powodu złych manier innego konia, roszczenie z twoją firmą ubezpieczeniową może pomóc wytrzeć płytę do czysta i przywrócić ją do jej normalnego stanu.

Rodzaje ubezpieczeń dla koni

Ubezpieczenie zdrowotne: Pokrywa wszystkie wydatki medyczne w sieci i ma jeźdźców, aby chronić cię przed wysokimi kosztami. Ubezpieczenie zdrowotne koni: Pokrywa wszystkie wydatki medyczne w sieci dla twojego konia. Należy pamiętać, że zazwyczaj nie jesteś objęty ubezpieczeniem za obrażenia konia, chyba że jest on twoją własnością. Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej koni: Oszczędza pieniądze, jeśli ktoś zostanie ranny na twoim koniu podczas jazdy. Może to obejmować osobę, która spowodowała wypadek, jak również osoby uczestniczące w wypadku podczas jazdy. Equine rider’s insurance: Pokrywa twoje własne rachunki medyczne i te twojego konia, oprócz obrażeń spowodowanych przez ciebie.

Który rodzaj ubezpieczenia jest dla Ciebie odpowiedni?

Ubezpieczenie zdrowotne i od urazów: To jest to, czego potrzebujesz, jeśli twój koń zachoruje lub zostanie zraniony. Jeśli twój koń potrzebuje np. operacji, ta polisa pokryje jej koszt. Odpowiedzialność jeźdźca: Dla tych czasów, gdy ktoś jest ranny na twoim koniu podczas jazdy, ta polisa pomoże pokryć rachunki medyczne. Pokrycie odpowiedzialności: Na przykład, jeśli ktoś zostanie ranny na twoim koniu podczas jazdy i masz polisę odpowiedzialności, będziesz chroniony w przypadku, gdy zostaniesz pozwany.

Znalezienie renomowanej firmy do ubezpieczenia konia

Kiedy szukasz ubezpieczenia konia, zalecamy sprawdzenie kilku różnych firm, aby upewnić się, że otrzymujesz najlepszą cenę. Wybierz kilka, które lubisz najbardziej i zadzwoń do nich, aby dowiedzieć się, czy oferują ubezpieczenie konia. Jeśli znajdziesz firmę, którą lubisz, zapytaj ich, jak pójdą o uzyskanie pokrycia. Wiele firm woli, aby wypełnić formularz online, podczas gdy inni mogą chcieć, aby zadzwonić i porozmawiać z przedstawicielem.

Istnieje wiele zagrożeń, na które może być narażony twój koń, od kopnięcia przez innego konia po upadek z ogrodzenia

Jak zapłacić za polisę, kiedy jej potrzebujesz?

Większość firm wymaga egzaminu medycznego przed zakupem polisy. Ważne jest, abyś zrobił ten egzamin przed zakupem polisy, ponieważ będziesz potrzebował pieczęci lekarza na swoim raporcie, aby pokazać, że jesteś medycznie zdolny do bycia objętym ubezpieczeniem. Wiele firm pozwoli na zakup polisy przed zdaniem egzaminu, z zastrzeżeniem okresu oczekiwania. Jednak w tym czasie zazwyczaj trzeba będzie zapłacić wyższą stawkę. Jeśli nie zdasz egzaminu medycznego, możesz zazwyczaj dokonać wpłaty, a następnie ponownie podejść do egzaminu. Niektóre firmy mogą jednak wymagać, aby przed dokonaniem wpłaty poczekać do zakończenia egzaminu. Po zakupie polisy i opłaceniu składki, należy zachować dokumenty z firmy. Posiadanie kopii polisy będzie pomocne, zwłaszcza w przypadku roszczeń. Najlepiej jest też trzymać papiery przy sobie, jako kopię zapasową polisy.

Pytania i odpowiedzi

Gdzie mogę uzyskać wycenę ubezpieczenia zdrowotnego? Większość firm ubezpieczeniowych wyśle ci e-mail z wyceną i/lub zadzwoni do ciebie, aby uzyskać więcej informacji o twojej konkretnej sytuacji. Gdzie mogę uzyskać wycenę polisy ubezpieczeniowej dla jeźdźca? Większość firm ubezpieczeniowych wyśle Państwu ofertę zarówno na polisę zdrowotną, jak i na polisę ubezpieczeniową dla jeźdźców. Jaka jest różnica pomiędzy polisą rider’s a polisą typu whole-force? Polisa dla jeźdźca pokrywa koszty leczenia twojego i twojego konia. Polisa typu whole-force pokrywa koszty pełnoetatowych jeźdźców. Twój koń i jeździec wymagają różnych rodzajów ubezpieczenia w zależności od sytuacji i potrzeb. Upewnij się, że masz wystarczające pokrycie dla całego zespołu.

Rekomendowane artykuły