Łatwy sposób dla obcokrajowców na uzyskanie obywatelstwa hiszpańskiego

Kupno nieruchomości w Hiszpanii jest przystępnym sposobem dla obcokrajowców na uzyskanie obywatelstwa hiszpańskiego. Jeśli planujesz przeprowadzić się do Hiszpanii z rodziną i kupić mieszkanie, dom lub ziemię, to ten artykuł jest dla Ciebie. W tym przewodniku wyjaśnimy, jak działa zakup nieruchomości w Hiszpanii i jakie kroki należy podjąć przed złożeniem oferty. Kupno domu w Hiszpanii nigdy nie było łatwiejsze. Kraj ten niedawno uruchomił swój nowy program MIVV, który znacznie ułatwia życie obcokrajowcom, którzy chcą kupić tu nieruchomość. Jeśli myślisz o zakupie nieruchomości w Hiszpanii jako głównego miejsca zamieszkania i stania się częścią stałej populacji tego kraju, to nie szukaj dalej niż ten artykuł. Dzięki wszystkim informacjom przedstawionym poniżej, będziesz wiedział dokładnie co musisz zrobić, aby stało się to wcześniej niż później.

Jaki jest proces uzyskiwania obywatelstwa hiszpańskiego poprzez posiadanie nieruchomości?

Aby zostać obywatelem Hiszpanii poprzez zakup nieruchomości, musisz spełnić pewne wymagania. Przede wszystkim musisz posiadać nieruchomość w Hiszpanii i mieszkać w niej jako główne miejsce zamieszkania przez minimum pięć lat. Ponadto musisz być w związku małżeńskim z obywatelem Hiszpanii, mieć ukończone 30 lat i posiadać wartość netto 2,5 miliona euro. Biorąc pod uwagę, że wymagania są dość surowe, należy zauważyć, że uzyskanie obywatelstwa hiszpańskiego w ten sposób nie jest dla osób o słabym sercu.

Ponadto, uzyskanie obywatelstwa hiszpańskiego tą drogą nie jest dla niecierpliwych. Istnieje wiele przeszkód, przez które będziesz musiał przeskoczyć, a o których istnieniu możesz nawet nie wiedzieć. Ponadto nie ma gwarancji, że rząd hiszpański przyzna Ci obywatelstwo. Tak więc, choć na papierze może się to wydawać łatwe, w rzeczywistości trzeba będzie poczekać kilka lat, zanim ujrzysz światło dzienne.

Jak kupić nieruchomość w Hiszpanii

Kupno nieruchomości w Hiszpanii jest przystępnym sposobem dla obcokrajowców na uzyskanie obywatelstwa hiszpańskiego

Kupno nieruchomości w Hiszpanii nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Proces jest dość prosty, chociaż może być nieco mylący dla kogoś, kto nie jest dobrze zorientowany w niuansach inwestycji zagranicznych w tym kraju.

Aby kupić nieruchomość w Hiszpanii, musisz najpierw uzyskać nieruchomość w Hiszpanii. Następnie, korzystając z tej nieruchomości, można kupić nieruchomość w Hiszpanii. Nazywa się to „wystawianiem” nieruchomości. Kiedy już to zrobisz, możesz następnie wykorzystać posiadane papiery, aby zakończyć transfer własności zagranicznej.

Przede wszystkim, będziesz chciał uzyskać nieruchomość w Hiszpanii, która jest przedmiotem Twojego wniosku. Jest to kluczowe, ponieważ będzie można go używać jako „staging” nieruchomości. Kiedy już to zrobisz, możesz rozpocząć proces uzyskiwania dokumentów do przeniesienia własności zagranicznej.

Aby uzyskać formalności dla zagranicznego transferu własności, musisz najpierw etap nieruchomości. Następnie należy zarejestrować nieruchomość w Registro de la Propiedad lub Urzędzie Rejestru Gruntów. Po dokonaniu tego, można rozpocząć formalności, aby mieć przeniesienie własności.

Oferty i korzyści MIVV

Istnieje kilka kluczowych punktów, o których będziesz chciał pamiętać, analizując ofertę MIVV, w tym czego możesz oczekiwać od programu, korzyści i szybki przegląd procesu.

 • Na co należy zwrócić uwagę – na to, że
 • Dobra kondycja – Najważniejszym czynnikiem, o którym należy pamiętać analizując ofertę MIVV jest to, że musisz uzyskać „dobrą pozycję”. Zasadniczo oznacza to, że nie możesz mieć żadnych zaległych podatków ani opłat związanych z Twoją nieruchomością, które mogłyby stanowić problem podczas składania wniosku o obywatelstwo hiszpańskie.
 • Czas oczekiwania na uzyskanie – Czas oczekiwania na uzyskanie – Czas oczekiwania na uzyskanie – Czas oczekiwania na uzyskanie – Czas oczekiwania na uzyskanie
 • Wymagana dokumentacja.
 • Wymagana dokumentacja.
 • Dobra kondycja.
 • Proces.
 • Harmonogram.

Istnieje kilka kluczowych punktów, o których będziesz chciał pamiętać, analizując ofertę MIVV, w tym czego możesz oczekiwać od programu, korzyści i szybki przegląd procesu

Kroki, które należy podjąć przed złożeniem właściwej oferty

To może być kuszące, aby iść do przodu i złożyć ofertę na nieruchomości, zwłaszcza jeśli jest to okazja buy-to-let. Jednak zanim to zrobisz, jest kilka kroków, które powinieneś podjąć, aby upewnić się, że Twoja oferta jest dobrze uzasadniona.

 • Badania obszaru – Kiedy patrzysz na potencjalną nieruchomość, ważne jest, aby upewnić się, że patrzysz na właściwą. Kiedy zaczniesz zawężać swoje opcje, ważne jest, aby rozważyć położenie geograficzne nieruchomości.
 • Skorzystaj z pomocy agenta nieruchomości w Hiszpanii. Kiedy jesteś na rynku, aby kupić nieruchomość w Hiszpanii, ważne jest, aby uzyskać agenta nieruchomości, aby pomóc poprowadzić Cię przez proces. Agenci nieruchomości w Hiszpanii mogą pomóc Ci poruszać się po procesie, od znalezienia odpowiedniej nieruchomości do jej zakupu.
 • Upewnij się, że jesteś gotowy – Z agentem nieruchomości po Twojej stronie, możesz upewnić się, że jesteś gotowy do zakupu nieruchomości w Hiszpanii. Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby upewnić się, że jesteś gotowy do zakupu nieruchomości, zanim zaczniesz szukać.
 • Upewnij się, że Twoje finanse są w porządku –

Wnioski

Jeśli pilnie badałeś proces uzyskiwania obywatelstwa hiszpańskiego poprzez posiadanie nieruchomości, prawdopodobnie jesteś na dobrej drodze do otrzymania tego długo pożądanego obywatelstwa. Pierwszym krokiem jest znalezienie nieruchomości, którą chciałbyś kupić w Hiszpanii. Może to być nieco trudne, w zależności od obszaru i rodzaju nieruchomości, którą chcesz kupić.

Po znalezieniu nieruchomości, którą chcesz kupić, ważne jest, aby upewnić się, że jesteś fizycznie obecny w nieruchomości, aby została ona uznana za główne miejsce zamieszkania. To może być trudne, zwłaszcza jeśli planujesz przeprowadzić się do Hiszpanii z rodziną.

Kiedy już będziesz fizycznie przebywał w nieruchomości przez minimum 30 dni, będziesz mógł złożyć wniosek o obywatelstwo hiszpańskie używając tej nieruchomości jako głównego miejsca zamieszkania. Ważne jest, aby zachować ostrożność przy składaniu wniosku, ponieważ istnieje kilka czynników, które rząd będzie rozpatrywał, w tym cena, za którą próbujesz kupić nieruchomość, ilość czasu, w którym byłeś fizycznie obecny w nieruchomości i wszelkie zaległe podatki lub opłaty za nieruchomość.

Zakup nieruchomości w Hiszpanii nigdy nie był łatwiejszy. Kraj ten niedawno uruchomił swój nowy program MIVV, który znacznie ułatwia życie obcokrajowcom, którzy chcą kupić tutaj nieruchomość. Jeśli myślisz o zakupie nieruchomości w Hiszpanii jako głównego miejsca zamieszkania i stania się częścią stałej populacji tego kraju, to nie szukaj dalej niż w tym artykule. Dzięki wszystkim informacjom przedstawionym poniżej, będziesz wiedział dokładnie, co musisz zrobić, aby stało się to raczej wcześniej niż później.

Rekomendowane artykuły