Jak wybrać oprawki korekcyjne damskie? Najważniejsze cechy nowych okularów

Wybór okularów dla kobiet może być prawdziwym wyzwaniem. Trzeba wziąć pod uwagę tak wiele różnych aspektów: typ twarzy, kształt rysów, kości policzkowe, linię włosów… Lista ciągnie się w nieskończoność. Jeśli szukałaś sposobu na uproszczenie tego procesu, jesteś we właściwym miejscu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o wyborze damskich oprawek korekcyjnych i o czym powinnaś pamiętać podczas zakupów nowych okularów.

Jak wybrać damskie oprawki korekcyjne

Znalezienie najlepszych oprawek dla kobiet wymaga kilku kluczowych wskazówek. Kobiety przychodzą we wszystkich kształtach, rozmiarach i preferencjach. Ważne jest, aby pamiętać o tych rzeczach podczas zakupów nowych okularów.

Podczas próbowania nowych ramek, większość kobiet dotyczy trzech rzeczy: 1) dopasowanie, 2) styl i 3) funkcja. Przyjrzyjmy się bliżej każdej z nich.

  • Dopasowanie: Jest to najważniejsza rzecz do rozważenia. Jak wspomnieliśmy powyżej, właściwe dopasowanie jest niezbędne dla komfortu i jasności widzenia. Niestety, większość okularów nie występuje w rozmiarach dla kobiet. To sprawia, że trudno jest znaleźć parę, która dobrze pasuje. Na szczęście nie jest to tak skomplikowane, jak się wydaje!

Istnieje kilka różnych sposobów na zakupy okularów. Pierwszym z nich jest pójście jeden do jednego ze swoim optykiem. To jest to, co wiele sklepów z okularami nazywa „one-on-one fitting”. One-on-one dopasowanie jest idealny do okularów zakupy dla kobiet, które mają konkretną parę okularów w umyśle. Zazwyczaj można znaleźć eyegmapy, który może pomóc Ci znaleźć idealne dopasowanie.

Kształt kości policzkowych jest często pomijany przy wyborze nowej pary okularów

Jeśli nie jesteś pewien, jaki rozmiar potrzebujesz, spróbuj na kilku parach w kilku różnych rozmiarach. Jest to świetny sposób, aby zmierzyć swój rozmiar i zobaczyć, co lubisz najbardziej. Kiedy już znasz swój rozmiar, wybierz sklepy okularowe, które oferują duży wybór ramek w preferowanym stylu i rozmiarze.

  • Styl: Jest to również bardzo ważne. Podczas gdy wspaniale jest mieć odpowiednie dopasowanie, jest to mniej ważne. Po znalezieniu stylu, który działa dla Ciebie, możesz skupić się na innych aspektach swoich nowych okularów.

Wybór odpowiedniego stylu jest jedną z najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić podczas zakupów nowych okularów. Właściwy styl ramki może zmienić wszystko.

Jeśli robisz zakupy dla nowej pary okularów, rozważ te wskazówki przy wyborze stylu, który jest dla Ciebie odpowiedni:

  • Kształt ramki: Damskie okulary występują w dwóch głównych kształtach ramek: okrągłym i owalnym. Kobiety o szerszych twarzach powinny rozważyć kształt owalny. Okrągły kształt jest częściej używany w męskich okularach i jest lepiej dostosowany do węższych struktur twarzy.
  • Kolor ramki: Podczas gdy niektóre sklepy z okularami oferują damskie ramki w różnych kolorach, większość z nich posiada tylko kilka. Aby upewnić się, że dostajesz styl, który działa najlepiej dla Ciebie, pamiętaj, aby zapytać o kolory ramki. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz kolor oczu, który różni się od typowych szaro-niebieskich odcieni.
  • Typ zawiasu: Innym aspektem do rozważenia podczas zakupów damskich okularów jest typ zawiasu. Większość okularów pochodzi z regulowanym mostkiem nosowym. Jest to wspaniała cecha, której większość ludzi nie zauważa. Typ zawiasu wybierzesz wpłynie na łatwość, z jaką można dostosować swój mostek.
  • Długość zauszników: Długość świątyń na okularach damskich może również wpłynąć na dopasowanie. Jeśli masz małą twarz, rozważ wybór pary z krótszymi zausznikami. Jeśli masz większą twarz, rozważ wybranie dłuższej pary.
  • Typ obudowy: Jeśli wybierasz się na zakupy okularów z przyjacielem, rozważ uzyskanie pasującej pary lub dwóch. W ten sposób będziecie mogli podzielić się kosztami i wzajemnie rozliczać z codziennego noszenia. Jeśli nie chcesz dzielić się parą, możesz również kupić etui, w którym będziesz przechowywać swoje nowe okulary.

Jeśli nie jesteś pewien, jaki rozmiar potrzebujesz, spróbuj na kilku parach w kilku różnych rozmiarach

Jeden kształt, który pasuje do wszystkich: Owalny czy okrągły?

Znalezienie odpowiedniego kształtu dla Ciebie może zająć trochę prób i błędów. Możesz mieć pojęcie o tym, jaki kształt wyglądałby na tobie najlepiej, ale nie zawsze łatwo jest to stwierdzić. To właśnie tutaj pomocny może być asystent optyczny. Konsultant ds. okularów może pomóc Ci znaleźć właściwy kształt dla Twojej twarzy.

Istnieje kilka różnych typów kształtów, które możesz wybrać: okrągły, owalny i progresywny. Różnica między tymi kształtami jest subtelna, ale może zrobić ogromną różnicę, gdy są noszone. Przyjrzyjmy się bliżej każdemu z nich.

  • Okrągły: Jest to najczęstszy typ kształtu spotykany w okularach. Okrągłe ramki są po prostu prostokątną formą zawiniętą w okrągły łuk. Chociaż wiele kobiet uważa ten kształt za atrakcyjny, warto wiedzieć, że nie jest on zalecany dla wszystkich.

Okrągłe twarze trudno jest dobrze oprawić, a zbyt duże mogą pozostawić nieproporcjonalny kształt. Jeśli masz okrągłą twarz, ważne jest, aby wybrać oprawę, która jest dobrze proporcjonalna, ale zrównoważona. Popularne okrągłe kształty oprawek to: Aviator, Cat Eye i Square.

  • Owal: Jest to kształt podobny do okrągłego, ale z dodatkową krzywizną. Okulary owalne są zwykle noszone przy bardzo szerokiej twarzy i pomagają ją zrównoważyć. Popularne kształty ramek owalnych obejmują: Prostokątny, Niestandardowy i Kwadratowy.
  • Progresywne: Soczewki progresywne to najnowszy typ soczewek okularowych. Oferują one inny rodzaj korekcji wzroku niż tradycyjne soczewki. Soczewki progresywne zostały zaprojektowane tak, aby skuteczniej niż tradycyjne soczewki filtrowały światło niebieskie.

Kości policzkowe: pomogą Ci znaleźć idealny kształt!

Kształt kości policzkowych jest często pomijany przy wyborze nowej pary okularów. Ważne jest, aby wziąć ten kształt pod uwagę podczas zakupów nowych okularów, szczególnie dla kobiet o okrągłym lub kwadratowym kształcie twarzy.

Kości policzkowe można podzielić na dwa rodzaje: okrągłe i kanciaste. Okrągłe kości policzkowe występują zazwyczaj u kobiet o owalnym lub okrągłym kształcie twarzy. Kątowe kości policzkowe występują zazwyczaj u kobiet o kwadratowym kształcie twarzy.

Podczas gdy kształty kości policzkowych są często związane z budową twarzy, wpływ na nie ma również genetyka i wiek. Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać podczas zakupów nowych okularów, jest kształt twarzy i to, jak wygląda on w oprawkach, które najbardziej Ci się podobają.

Linia włosów: Czy powinnaś wypróbować wyższe lub niższe style pełnego krycia?

Jest to jedna z najważniejszych rzeczy do rozważenia podczas zakupów nowych okularów. Jeśli chodzi o okulary, linia włosów jest jedną z trzech rzeczy, które możesz zmienić.

Twoja linia włosów może być zmieniona za pomocą wyższego lub niższego stylu pełnego pokrycia. Niższa linia włosów jest podobna do okrągłych kości policzkowych, które omówiliśmy powyżej. Jest to cecha, którą można zmienić, aby zmienić ogólny kształt twarzy.

Z kolei wyższa linia włosów jest zazwyczaj cechą genetyczną. Nie jest tak łatwo ją zmienić i pozostanie niezmienna nawet z wiekiem. To, którą z nich wybierzesz, będzie zależało od Twojej linii włosów i tego, co najbardziej Ci się podoba.

Kolor oczu: Koniecznie zapytaj, zanim kupisz!

Podczas zakupów nowych okularów ważne jest, aby pamiętać o swoim kolorze oczu. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz inny kolor oczu niż typowe szaro-niebieskie odcienie.

Okulary są zaprojektowane w konkretnym celu: aby pomóc poprawić twoje widzenie. Oznacza to, że najlepsze soczewki są zazwyczaj szare lub brązowe. Chociaż istnieje pewne zróżnicowanie, te kolory są najbardziej skuteczne.

Niestety, nie ma sposobu, aby powiedzieć, czy soczewki będą dobrze działać dla Ciebie przed ich zakupem. Dlatego ważne jest, aby pamiętać o kolorze oczu podczas zakupów nowych okularów.

Podsumowanie

Wybór najlepszych oprawek dla kobiet wymaga uwzględnienia wielu różnych aspektów. Dopasowanie, styl, funkcja i cechy to tylko kilka rzeczy, o których będziesz chciała pamiętać. Te wskazówki pomogą Ci znaleźć najlepszą parę okularów dla Twojej twarzy. Niezależnie od tego, czy robisz zakupy dla okularów damskich, czy męskich, ważne jest, aby rozważyć wszystkie aspekty dopasowania.

Rekomendowane artykuły